Ekologia.plSzczygieł


Szczygieł to ptak, który żyje w całej Europie. Można go spotkać w lasach i parkach, w pobliżu jezior, stawów i śródlądowych rzek. Szczygieł jest bardzo łatwy do rozpoznania po charakterystycznym kolorze upierzenia, szarej głowie i czerwonawych skrzydłach. Jest to jeden z najmniejszych ptaków śpiewających w naszym kraju.

Szczygły są bardzo aktywne w ciągu dnia, a ich głosy są słyszalne od rana do wieczora. Wokalizacje szczygłów są skomplikowane i składają się z kilku dźwięków – od odgłosów przypominających dzwonienie dzwonka po szczebiotanie. Na zimę szczygły odlatują w cieplejsze rejony, aby wrócić wiosną.

Kiedy jest najlepszy czas na obserwację szczygłów? Najlepiej obserwować je w maju i czerwcu, kiedy ptaki przybywają do naszej szerokości geograficznej i odbywają swoje migracje. W tym czasie szczygły siedzą na gałęziach, śpiewając swoje piękne melodie.

Szczygły odżywiają się głównie owadami i małymi gryzoniami. Ich dieta obejmuje też nasiona i niektóre owoce, takie jak maliny, czarne porzeczki i truskawki. W lecie ptaki te zwykle przesiedlają się do leśnych obszarów, aby znaleźć pożywienie.

Ciekawostką na temat szczygłów jest to, że ptaki te mają bardzo małe, ale trwałe gniazda, w których składają jaja. Wielkość gniazda jest ustalana bardzo starannie – wszystko po to, aby chronić jaja przed drapieżnikami. Szczygielskie gniazda mają grubość ściany równą 1 cm, co czyni je jednymi z najgrubszych ptasich gniazd na świecie.

Utworzono: 2023-05-28

Wystaw komentarzNie zamieszczono jeszcze komentarzy.Informacje:

Nazwa: Ekologia.pl
Adres: Kaliszówka 4
Kod pocztowy: 01-909
Miejscowość: Warszawa
Telefon: 224989898
WWW: https://www.ekologia.pl
Oceń:

Ocena (0 z 0 głosów)
Podobne FirmyBM Medycyna Estetyczna i Laseroterapia

https://klinikagoclaw.pl/

JDS Consulting sp. z o.o. sp.k.

https://odoserwis.pl

Polska Stolarka Budowlana PSB Okna

https://psb-okna.pl/

© Copyright 2023 | www.usnowysacz.pl